تبلیغات
دختر مهندس سیاستمدار - این پول لعنتی...
دختر مهندس سیاستمدار
این پول لعنتی...
قبل ازینکه شروع کنم به گفتن مطلبی که امروز قصدشو دارم، باید از همه ی دوستانی که جویای حال خودم و مادربزرگم شدن تشکر کنم که با محبتاشون من رو شرمنده کردن. وضع مامان بزرگ تغییر خاصی نکرده، اما اجازه ی پزشک هاشو گرفتیم که سوار هواپیما بشه و ایشالله تا دو سه روز دیگه میاد تهران. هنوز هم محتاج دعاهای خیر شما هستیم، امیدوارم که هیچ کس گرفتار بیماری نشه.

تا به حال هر جایی که کار کردم، هر موقع که نشستم پای شرط و بیع و قرارداد اولین چیزی که در موردش صحبت کردم پول بوده! به قول معروف همیشه میگن جنگ اول به از صلح آخر! گرچه خیلی زیاد هم پیش اومده که به خاطر مشکلات مالی، قراردادی رو فسخ کرده باشم، اما اون در صورتیه که با بدقولی مواجه بشم. چون همیشه توی اولین قدمی که برای شروع کارهام برمیدارم، مسائل مالی رو با صاحب کار روشن می کنم. هیچ وقت قراردادی رو با قیمت پایین تر از اونچه که میخوام امضا نمی کنم، اما اون چیزی که میخوام اون قدریه که حق خودمه!همون قدر که صاحب کار تلاش می کنه که از سر و ته حق و حقوق من بزنه که به ضررش نشه، من هم حاضر نمی شم از حق خودم کم بیارم که ضرر نکنم.

میدونم با خوندن این مطالب خیلی هاتون دارین من رو قضاوت می کنید! میدونم چیزی که توی ذهن خیلی ها هست الان اینه که پول چرک کف دسته و ...

من توی خرج کردن از هیچ چیزی دریغ ندارم! از هر چیزی که بخوام بخرم بهترینش رو انتخاب می کنم که در تمام موارد گرون ترین نیست، اما اگر باشه حاضرم هر مبلغی رو براش بپردازم. خیلی وقت ها پیش میاد که پولی یا چیز دیگه ای رو به کسی قرض دادم و بعد فراموش کردم، یا به دلایلی دیگه نخواستم که پس بگیرم. 
من آدم خسیسی نیستم. فقط مثل اکثر آدم ها وانمود نمی کنم که تمایلی به گرفتن پولی که حق مسلم منه ندارم!
من کار می کنم برای اینکه پول در بیارم، برای اینکه بتونم قسط های خونه مو بدم، برای اینکه بتونم زندگیمون رو در سطح متوسط بگذرونم (و نه در رفاه!). اگر این طور نبود، کار نمی کردم. من عاشق اینم که وقتم رو با خانواده بگذرونم، خیلی دوست دارم که بیشتر مطالعه کنم، بیشتر فیلم ببینم، بیشتر مسافرت برم و به خیلی کارهایی که دوست دارم برسم. اما کار می کنم که برای داشتن حداقل ها "پول" داشته باشم.

چیزی که ما در طول مدت روز خیلی ازش استفاده می کنیم لفظ "قابل نداره" هست. این لفظ یعنی اینکه من کار مهمی نکردم و اگر تویی که طرف مقابل منی، پولش رو پرداخت نکنی برام مهم نیست. در هشتاد درصد موارد توی جامعه ی ما این لفظ در حالی استفاده میشه که ته دلمون داره غنج میزنه برای اینکه زودتر به پول یا درست ترش اینه که به حقمون برسیم. تا جاییکه این لفظ تعارف معمول عرف باشه، خب مسئه خیلی مهم نیست. خیلی جاها ما برای عزیزانمون کاری میکنیم و باز هم گرفتن پولش برامون مهم نیست. اما می بینیم که این جمله توی تاکسی، توی مغازه و خیلی جاهای دیگه استفاده میشه! و این در حالیه که قطعاً اگر در مقابل این جمله پولی ندیم و فقط تشکر کنیم حتماً یه جنگ درست و حسابی راه می افته!

خیلی ها میگن پول مهم نیست! میگن ما برای پول کار نمی کنیم، برای پول زندگی نمی کنیم، برای پول ازدواج نمی کنیم. اما همه ی اون ها میدونن که دارن دروغ میگن و ته دلشون چیز دیگه ایه! هیچ کس حاضر نیست بدون دریافت پول مدت زیادی رو جایی کار کنه! مگر در مواردی که برای کسب تجربه هست که اون هم یعنی کار بهتر در آینده و درآمد بیشتر! هیچ کس حاضر نیست در حالیکه حداقل ها رو توی زندگی نداره، ازدواج کنه! هیچ کس نمی تونه بدون پول حتی یک روز زندگی رو بگذرونه. پس چرا انقدر میخوایم وانمود کنیم که آدم های درویش مسلکی هستیم و پول برامون مهم نیست؟

برای من پول مهمه! در مقابل چیزی که باید براش پول بگیرم هیچ وقت تعارف نمی کنم. اما پول رو میگیرم که خرج کنم و باهاش زندگی راحتی داشته باشم. اگر توی زندگی همه چیز پولی نبود، این پول لعنتی هم انقدر برای ما مهم نبود. ولی بیاین یک بار صادق باشیم و قبول کنیم که برامون خیلی مهمه!! خـــــــیلــــــــــی!!

حالا برین بگیم مهتاب خسیسه! 
دیروز دوستی کنارم نشسته بود و من داشتم تلفنی در مورد یک قرارداد صحبت میکردم و وقتی مبلغ رو گفتم، اضافه کردم که چونه نمی زنم و حتی به قیمت نپذیرفتن کار، از حرف خودم کوتاه نمیام! تلفن رو که قطع کردم، دوستم گفت خیلی سخت میگیری، انقدر حرص مال دنیا رو نخور! و من دلم ازین گرفت که چون مثل بقیه یک ساعت تظاهر نمی کنم و چونه نمی زنم، بهم برچسب مال دوستی میخوره، در حالیکه اگر قرار بود در مقابل کارم پولی نگیرم، کلاً کار نمی کردم، که بتونم حداقل توی هفته دو روز کامل رو با شوهرم بگذرونم که توی ده روز گذشته فقط توی خواب کنار هم بودیم...
نوشته شده توسط مهتاب زاهدی در شنبه 14 مرداد 1391 و ساعت 01:26 بعد از ظهر [+] | نظرات ()
ویرایش شده در تاریخ - و ساعت-

All Rights Reserved 2005-2006 © http://mohandesakele.mihanblog.com